24.3 C
Athens
Δευτέρα, 27 Ιουνίου, 2022
ΑρχικήΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΠρόγραμμα Πέμπτης 20/3 του Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσ/κης

Πρόγραμμα Πέμπτης 20/3 του Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσ/κης

16ο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης – Εικόνες του 21ου Αιώνα | Πρόγραμμα Προβολών της Πέμπτης, 20 Μαρτίου 2014

OΛYMΠION: Πλατεία Αριστοτέλους 10, Θεσσαλονίκη, +302310378400

15:00 Mythogenesis – 29′ 
Νίκος Πανουτσόπουλος, Ελλάδα
15:00 Μια επισφαλής εμπιστοσύνη: λογοκλοπή, εξουσία κι ο Τζέισον Μπλερ στους Νιου Γιορκ Τάιμς – 76′ 
Σαμάνθα Γκραντ, ΗΠΑ
17:30 Kismet – 58′ 
Νίνα Μαρία Πασχαλίδου, Κύπρος-Ελλάδα
17:30 Τα δολάρια του Αγίου – 57′ 
Αύρα Γεωργίου, Ελλάδα
20:30 Στοργή στο λαό – 91′ 
Βασίλης Δούβλης, Ελλάδα
22:45 Ο σκύλος – 101′ 
Άλισον Μπεργκ, Φρανκ Κερόντρεν, ΗΠΑ
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ: Πλατεία Αριστοτέλους 10, Θεσσαλονίκη , +30 2310 378400

13:00 Η πόλη του Λούβρου – 85′ 
Νικολά Φιλιμπέρ, Γαλλία
15:00 Ταξίδι στο πιο ασφαλές μέρος του κόσμου – 100′ 
Έντγκαρ Χάγκεν, Ελβετία
17:30 Η χώρα των κωφών – 99′ 
Νικολά Φιλιμπέρ, Γαλλία
20:00 Να είσαι και να έχεις – 104′ 
Νικολά Φιλιμπέρ, Γαλλία
22:30 Εκτός δρόμου – 70′ 
Ελίζα Αμορούζο, Ιταλία
TΩNIA MAPKETAKH: Αποθήκη Δ, Λιμάνι Θεσσαλονίκης

13:00 Stairway to Titika – 19′ 
Παύλος Κοσμίδης, Ελλάδα
13:00 ΒΙΕΤ ΚΩΣΤΑΣ. Υπηκοότης: Ακαθόριστος – 88′ 
Γιάννης Τριτσιμπίδας, Ελλάδα
15:30 Ανάμεσα σε δύο νησιά – 79′ 
Μιχάλης Σταυρόπουλος, Ελλάδα
17:30 Καλάβρυτα – Άνθρωποι και Σκιές – 112′ 
Ηλίας Γιαννακάκης, Ελλάδα
20:00 Bref – 30′ 
Χριστίνα Πιτούλη, Ελλάδα-Ισπανία
20:00 Παίζοντας με τη φωτιά – 80′ 
Αννέτα Παπαθανασίου, Ελλάδα
22:30 Η νονά – 105′ 
Στέλιος Κούλογλου, Ελλάδα
ΦPINTA ΛIAΠΠA: Αποθήκη Δ, Λιμάνι Θεσσαλονίκης

14:00 Με διαφορά τεσσάρων γραμμάτων – Παιδιά στην εποχή του ΣΔΠΥ – 87′ 
Έρλεντ Ε. Μο, Δανία
16:30 Απολλώνεια ιστορία – 69′ 
Ίλαν Μόσκοβιτς, Νταν Μπρόνφελντ, Ισραήλ
18:30 Αφήνοντας την Ελλάδα – 80′ 
Άννα Μπρας, Γερμανία
20:30 Ο καλός γιος – 52′ 
Σίρλι Μπέρκοβιτς, Ισραήλ
20:30 Το αγόρι της πλαζ – 27′ 
Εμίλ Λάνγκμπαλε, Μεγ. Βρετανία
23:00 Ισόβια δεσμά – 94′ 
Νουρίτ Κεντάρ, Γιαρόν Σανί, Ισραήλ
TZON KAΣΣABETHΣ: Aποθήκη 1, Λιμάνι, Θεσσαλονίκη
15:00 Neubeginn auf Griechsich / Le Point de non-retour – 52′ 
Αλκμήνη Μπούρα, Ελλάδα-Γερμανία
15:00 Στο φαρμακείο – 41′ 
Μύρνα Τσάπα, Ελλάδα
17:30 Μαθαίνω την Αμερική – 92′ 
Ζαν-Μισέλ Ντισάρ, Γκίτε Πενγκ, ΗΠΑ
20:00 Τραγούδι απ’ το δάσος – 96′ 
Μάικλ Όμπερτ, Γερμανία-ΗΠΑ-Κεντρική Αφρικανική Δημοκρατία
22:30 Κυρίαρχος του κόσμου – 88′ 
Μαρκ Μπάουντερ, Αυστρία-Γερμανία

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ: Αποθήκη 1, Λιμάνι, Θεσσαλονίκη

13:30 ΣΤαγώνες – 90′ 
Νέλλη Ψαρρού, Ελλάδα
15:30 Κάντος – 75′ 
Τσάρλι Πέτερσμαν, Ελβετία
18:00 Επιστροφή στη Χομς – 87′ 
Ταλάλ Ντέρκι, Συρία-Γερμανία
20:30 Καθημερινή επανάσταση – 60′ 
Αράς Τ. Ριαχί, Αρμάν Τ. Ριαχί, Αυστρία-Ελβετία
20:30 Νεκρή ζώνη – 29′ 
Μίκαελ Γκράβερσεν, Μεγ. Βρετανία
23:00 Οι αγώνες του Πούτιν – 90′ 
Αλεξάντερ Γκέντελεφ, Γερμανία-Ισραήλ-Αυστρία
23:00 Ρίο 2016 – 28′ 
Μπιάνκα Ροτάρου, Ρουμανία
Τιμή εισιτηρίου: 0-4€ | Από τις 14 έως τις 23 Μαρτίου 2014

Ελεύθερη είσοδος: Οι φοιτητές, οι κάτοχοι Κάρτας Πολιτισμού, οι άνεργοι και οι άνω των 65 ετών δικαιούνται ελεύθερη είσοδο στις προβολές με ώρα έναρξης έως και τις 15:00, εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις. Απαραίτητη είναι η έκδοση μηδενικού εισιτηρίου με την επίδειξη φοιτητικής ταυτότητας / Κάρτας Πολιτισμού / κάρτας ανεργίας / αστυνομικής ταυτότητας αντίστοιχα.
Εκδοτήρια εισιτηρίων: Πλατεία Αριστοτέλους & Λιμάνι (Ώρες λειτουργίας: Καθημερινά 10:00-24:00)

It appears you don’t have a PDF plugin for this browser. Click here to download the PDF file.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

echo ‘’ ;