24.3 C
Athens
Σάββατο, 25 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣΤο πρώτο φεστιβάλ μικρού μήκους στη Σαλαμίνα είναι γεγονός!

Το πρώτο φεστιβάλ μικρού μήκους στη Σαλαμίνα είναι γεγονός!

Το πρώτο φεστιβάλ μικρού μήκους στη Σαλαμίνα είναι γεγονός! Στις 28, 29, 30 Απριλίου και 1η Μαΐου, το κοινό  θα έχετε την ευκαιρία να απολαύσει 50 ταινίες από όλη την Ελλάδα στην αίθουσα του θεάτρου Σαλαμίνας, μόλις λίγα λεπτά από το κέντρο της πόλης και του λιμανιού της Σαλαμίνας.

Η αίθουσα του θεάτρου Σαλαμίνας είναι εντυπωσιακή, με μεγάλη οθόνη που θα κάνει την εμπειρία της προβολής ακόμα πιο εντυπωσιακή. Η προβολή των ταινιών θα είναι δωρεάν σε όλους, ενώ θα ξεκινά καθημερινά στις 18:30 το απόγευμα και θα συνεχίζεται μέχρι τα μεσάνυχτα.

Η εκδήλωση αυτή είναι ένας μοναδικός τρόπος για τους φίλους της κινηματογραφικής τέχνης και όχι μόνο,  να απολαύσουν κορυφαίες ταινίες μικρού μήκους από δημιουργούς του σινεμά από όλη την  Ελλάδα. Μην χάσετε την ευκαιρία να ανακαλύψετε ταλέντα και νέους δημιουργούς στον χώρο του κινηματογράφου.

Οι ταινίες που θα προβληθούν καλύπτουν διάφορα θέματα και είναι προϊόν επί το πλείστον από νέους και ταλαντούχους σκηνοθέτες και δημιουργούς από όλη την Ελλάδα. Το φεστιβάλ δίνει τη δυνατότητα στους θεατές να ανακαλύψουν νέα ταλέντα και να απολαύσουν τις ταινίες στη μεγάλη οθόνη.

Το  φεστιβάλ είναι μια μοναδική ευκαιρία για τους κατοίκους και τους επισκέπτες της Σαλαμίνας να απολαύσουν την κινηματογραφική τέχνη σε μια φιλική και ευχάριστη ατμόσφαιρα.

Η είσοδος είναι ελεύθερη με προτεραιότητα.

Για πληροφορίες, καλείτε το 698 186 9013 από 10 π.μ έως 10 μ.μ Μπορείτε επίσης να επισκεφθείτε το www.salaminatheater.com

Ακολουθεί το Πρόγραμμα προβολής ταινιών 

 

 

1Ο  Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Σαλαμίνας

Πρόγραμμα 28-04-2023

 

18:30 ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟ

  1. «Συνεχίζω» του Αντώνη Ρενιέρη  / Διάρκεια: 00:16:01
  2. «Ζωή σε αναμονή» του Δημήτρη Πανέλη / Διάρκεια: 00:22:34
  3. «Μέσα στον κόσμο τον άλλων» του Παύλου Μαυρικίδη / Διάρκεια: 00:12:09
  4. «Aκτή» του Νικολάου Αγαπίου / Διάρκεια: 00:08:55
  5. «Cycle Of Emotions» της Νατάσας Σμυρναίου / Διάρκεια: 00:06:05
  6. «Σ’αγαπώ» του Τάκη Κτενά / Διάρκεια: 00:12:02

ΔΙΑΛΕΙΜMΑ

20:00 ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ

  1. «A la carte» των Ταξιάρχη Δελιγιάννη και Βασίλη Τσιουβάρα / Διάρκεια: 00:12:01
  2. «Firewall» του Νίκου Αρζουμανίδη / Διάρκεια: 00:09:50
  3. «Ιφιγένεια όχι πια δάκρυα» του Γιώργου Γεωργακόπουλου / Διάρκεια: 00:17:40
  4. «Αφήστε τα παιδιά να παίζουν» του Φάνη Τοψαχαλίδη / Διάρκεια: 00:00:50
  5. «Έβρος» του Κυριάκου Αναστασίου / Διάρκεια: 00:06:25
  6. «Πρώτο μπάνιο» του Αλέξανδρου Κωστόπουλου / Διάρκεια: 00:14:34
  7. «Το παγκάκι» του Φώτη Κελεπούρη / Διάρκεια: 00:08:04

 

Πρόγραμμα 29-04-2023

18:30 ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟ

  1. «A Skeleton in the Closet» της Ευγενίας Μαρουλή / Διάρκεια: 00:11:20
  2. «Denial» του Νικόλα Αλεξόπουλου / Διάρκεια: 00:04:12
  3. «Η σύγχρονη αλάνα» του Γιώργου Κατσιμίχα / Διάρκεια: 00:04:10
  4. «Μίλα τώρα», Γενικό Λύκειο Νιγρίτας Σερρών / Διάρκεια: 00:02:44
  5. «Man in Blue» του Γιώργου Λαμπίρη / Διάρκεια: 00:03:43
  6. «Απολεσθέντα» της Βίβιαν Παπαγεωργίου / Διάρκεια: 00:09:14
  7. «Τoy» της Νατάσας Σμυρναίου / Διάρκεια: 00:11:02
  8. «Πόλη Ξένη» της Ευτυχίας Κονδύλη / Διάρκεια: 00:03:29
  9. «Fall2» του Νίκου Ραδαίου / Διάρκεια: 00:05:13
  10. «Newstria» του Κώστα Σταματόπουλου / Διάρκεια: 00:23:55

 

ΔΙΑΛΕΙΜMΑ

20:00 ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ

  1. «Το Κουτί» του Μιχάλη Μπασιά / Διάρκεια: 00:15:53
  2. «Flik Flok» της Αγγελική Παρδαλίδου / Διάρκεια: 00:14:12
  3. «Μανιφέστο της Κάλτσας» της Αγγελική Παρδαλίδου / Διάρκεια: 00:02:50
  4. «Τόλης Live ή Τορόντο» του Αλέξανδρου Ρέλλου / Διάρκεια: 00:23:13
  5. «Πορφυρή Λεμονιά» του Δημήτρη Άντζου / Διάρκεια: 00:12:52
  6. «Ouroboros» της Μαίρης Κλάμπουρα / Διάρκεια: 00:14:12

 

Πρόγραμμα 30-04-2023

18:30 ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟ

  1. «O ιός του ανθρώπου» του Γιάννη Αικατερίνη / Διάρκεια: 00:21:25
  2. «Honor crimes» του Χάρη Γεωργιάδη / Διάρκεια: 00:14:36
  3. «Anodyne» της Μαίρης Κλάμπουρα / Διάρκεια: 00:13:44
  4. «Ο κούκλος» του Διονύση Λυκιαρδόπουλου / Διάρκεια: 00:16:32
  5. «Το τηλεφώνημα» του Α. Ι. Μαριανού / Διάρκεια: 00:12:42

ΔΙΑΛΕΙΜMΑ

20:00 ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ

  1. «Πολυέλαιος» του Αντώνη Γλαρού / Διάρκεια: 00:09:48
  2. «Gameland» της Sonia Averchenko / Διάρκεια: 00:04:57
  3. «ΣυνΕίδηση» της Ακριβής Κόλλια / Διάρκεια: 00:09:56
  4. «Kiissis» της Μελίνας Δανούση / Διάρκεια: 00:10:20
  5. «Διαβόλου κάλτσα» του Α. Ι. Μαριανού / Διάρκεια: 00:20:19
  6. «Νίτσα» του Γιώργου Ευθυμίου / Διάρκεια: 00:28:04

 

Πρόγραμμα 01-05-2023

18:30 ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟ

  1. «Έλευσις» του Τάκη Μπαρδάκου / Διάρκεια: 00:19:23
  2. «Ο καθρέφτης» του Νεκτάριου Θεοδώρου / Διάρκεια: 00:15:01
  3. «Το Καπρί» του Κωνσταντίνου Τσιόδουλου / Διάρκεια: 00:20:30
  4. «Ο τοίχος» του Διονύση Λυκιαρδόπουλου / Διάρκεια: 00:17:32

 

ΔΙΑΛΕΙΜΑ

20:00 ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ

  1. «Μαμά γύρισα» του Δημήτρη Κατσιμίρη / Διάρκεια: 00:04:30
  2. «Πάρ’το πράμα και σφαξ’το» του Κυρηναίου Παπαδημάτου / Διάρκεια: 00:21:20
  3. «Πολιορκία» της Ακριβή Κόλλια / Διάρκεια: 00:05:24
  4. «Rita» του Γιώργου Δανόπουλου / Διάρκεια: 00:20:53
  5. «Λοιπόν δεν έχω πατέρα?» του Κυρηναίου Παπαδημάτου / Διάρκεια: 00:14:40
  6. «Verge» του Harout Torosian / Διάρκεια: 00:13:16
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ
Captcha verification failed!
Η βαθμολογία χρήστη captcha απέτυχε. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας!
echo ‘’ ;